ПОШАГОВАЯ ИНСТРУКЦИЯ: Как вернуть 1% пенсионного сбора при покупке первой квартиры (с 1997 года)

З 23 вересня 2020 року з’явився механізм, завдяки якому можливо не сплачувати 1 % від вартості нового житла при оформленні договору купівлі-продажу.

Важливо, що збір всіх документів та надання інформації нотаріусу покладається на покупця.

ДАВАЙТЕ ОБСУДИМ ДЕТАЛИ!
Перейти к инструкции
 • Адвокатское Бюро Ксении Тарасовой
0 лет
адвокатской практики
0
выигранных дел
0 грн
возвращенного сбора

Покроковий план

Звільнення від сплати 1% вартості нового (першого) житла можливе за умови наявності наступних відомостей та їх документального підтвердження:

 • Заява фізичної особи про те, що особа-покупець не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя)
  така заява подається у довільній формі нижче є приклад.
 • Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з урахуванням відомостей з невід’ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло.

  Цю інформацію може перевірити нотаріус на прохання покупця!

 • Дані про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду. Документом, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідки з місць проживання (після 1992 року).

Докладніше про процедуру отримання довідки невикористання житлових чеків:

 • Довідки має охоплювати дані з усіх міст території України де раніше був зареєстрований покупець.
 • Видача довідки про невикористання права на приватизацію державного житлового фонду здійснюється відділами приватизації через Центри надання адміністративних послуг районних в місті Києві державних адміністрацій безкоштовно протягом 10 робочих днів з моменту подання.

Для отримання довідки, необхідні наступні документи:

 1. довідка про період реєстрації за місцем проживання у відповідному районі міста Києва, якщо в паспорті відсутня така інформація (довідка береться на підприємстві, що обслуговує житловий будинок, гуртожиток);
 2. заява на отримання довідки;
 3. копія паспорта (сторінки 1, 2, 3 та всі сторінки з відмітками реєстрації місця проживання).

Контакты

 • Киев, Большая Житомирская 34
  офис 3, 04053
 • +38 066-325-90-34

 • legalpanda7@gmail.com